scooter-1

Na początku najważniejsze jest rozsądne wybieranie. To prawda, że przy wyborze pierwszej gitary, należy położyć nacisk na to, aby instrument bawił i nie zniechęcał. W procesie opanowania instrumentu będziesz doświadczać wielu prób i błędów, a więcej prób ... to niestety więcej błędów. Dlatego na początku ważne jest, aby wybrać gitarę, którą chcesz kochać i dla której chcesz walczyć. Jak podjąć właściwą decyzję na samym początku? Po prostu usiądź, poświęć temu trochę czasu i odpowiedz na kilka pytań, które pozwolą ci znaleźć drogę w niekończącym się morzu instrumentów.

Do czego będzie używana moja gitara?

Bez względu na to, czy myślisz o muzyce śmiertelnie poważnie lub chcesz po prostu spróbować. Na początek potrzebujesz głównie żelaznej woli i instrumentu, który "wybacza" błędy. W przypadku gitary elektrycznej i klasycznej opcje są nieograniczone. Oba brzmią świetnie i są nawet delikatne dla palców.

Jaka muzykę chcę grać na mojej gitarze?

Nieuniknione pytanie wszystkich początkujących gitarzystów. Jeśli chcesz robić dużo hałasu i grać drapieżne riffy, wybierz gitarę elektryczną. Ale jeśli chcesz zaimponować ludziom bez względu na miejsce i czas, wybierz akustyczną lub klasyczną gitarę. Wybór należy do ciebie. Wiesz najlepiej, jaka muzyka może cię najbardziej oczarować.

scooter-2

Ile powinienem wydać na moją pierwszą gitarę?

Tak właśnie jest - instrument o wyższej jakości jest zawsze bardziej wygodny w dotyku, brzmi lepiej, jest łatwiejszy do grania i uczenia się. Nie oznacza to jednak, że powinieneś rozbić skarbonkę dopiero po zdobyciu czterocyfrowej sumy dzięki ciężkiej pracy. Jeśli poważnie interesujesz się muzyką, zalecamy inwestowanie co najmniej 1200–1500 zł, jeśli planujesz używać gitary tylko dla zabawy (co jest w porządku), powinno wystarczyć mniej niż 900 zł.

Czego powinienem szukać w rzeczywistych instrumentach?

W przypadku akustycznych i akustyczno-elektrycznych gitar najważniejsze są drewno i jakość obróbki. To jak różne drewna wpływają na dźwięk można znaleźć tutaj. Jeśli zdecydowałeś się na gitarę elektryczną, nie przegap naszych porad na temat rodzajów drewna i przetworników, które przygotowaliśmy tutaj.

Jak powinienem wybrać gitarę, jeśli nadal nie mogę się zdecydować?

Pomyśl o swoich ulubionych utworach, wykonawcach lub gatunkach i poszukaj instrumentów, które zostały użyte do ich skomponowania. Gwiazdy rocka prawdopodobnie używają gitar typu LP, ST i T-model, goci powinni szukać gitar z mocnym brzmieniem, wrażliwi gracze folkowi powinni przyjrzeć się gitarom akustycznym, a miłośnicy łacińskich gatunków są skazani na klasyczną gitarę. Bądź uważny w swoim poszukiwaniu i w wyborze.

Jakie są najbardziej znane marki gitar?

Jeśli chcesz postawić na jakość od samego początku, wybierz jednego z największych producentów. W przypadku gitar elektrycznych jest to para gigantów Fender i Gibson, ale japońska legenda Ibanez również nie powinna zostać zapomniana. Gitary akustyczne i akustyczno-elektryczne są domeną producentów Martin, LAG i Takamine, natomiast w przypadku gitary klasycznej Twoje pieniądze są bezpieczne dzięki marce Yamaha.

scooter-2

Jaka jest różnica między drogą a tanią gitarą?

Różnica jest zwykle szerokim zagadnieniem. Drogie instrumenty są wyposażone w lepsze drewno, z lepszymi komponentami i są ustawione przez ekspertów do najbardziej komfortowej gry. ZAWSZE brzmią świetnie. Tanie instrumenty mają pewne problemy, ale jako początkujący gitarzysta możesz ich nie zauważyć. Jednak później musisz rozważyć zakup "czegoś lepszego".

Jeśli interesuje mnie kompromis, co poleciłbyś?

Każdy gitarowy typ ma ideał, który określa jego całkowite istnienie. Jeśli chcesz skosztować absolutnej klasyki, my Cię nie powstrzymamy. Wśród gitar elektrycznych najlepszy balans można znaleźć w parze Stratocaster i Les Paul. Powstały w tym samym czasie i do dziś dominują wszystkie gitary elektryczne. Stratocaster oferuje ostrzejsze, mocniejsze dźwięki o szklistej charakterystyce (artyści jak Jimi Hendrix, David Gilmour i John Frusciante). Les Paul jest bardziej miękki, jak miód, ale przy odpowiedniej manipulacji i energii może być bardziej agresywny i trudniejszy (wyobraź sobie Jimmy'ego Page'a, Slasha i Zakka Wylde'a). Wśród gitar akustycznych i akustyczno-elektrycznych królem jest legenda o nazwie Dreadnought, rozsławiona przez model o tej samej nazwie od producenta Martina. Zamknij oczy i wyobraź sobie typową gitarę akustyczną - to, co widzisz oczami wyobraźni, to właśnie Dreadnought. Bogaty bas, duży i głośny dźwięk - po prostu nie możesz się pomylić.

Ale jeśli weźmiesz pod uwagę klasyczną gitarę, powinieneś pamiętać o rozmiarze, ponieważ kształt jest zwykle taki sam dla wszystkich. Gitary te są skonstruowane w kilku rozmiarach, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, zachowaj ostrożność i po rozpakowaniu upewnij się, że twoje palce pasują do podstrunnicy. Dorosłe rozmiary są zwykle oznaczone jako 4/4. Liczby są takie same, więc łatwo je zapamiętać. Odtąd to tylko ty i twoja gitara. Ćwicz i dbaj o siebie. Od ciebie zależy, jak potoczy się twoja gitarowa droga.

© 2004-2020 Muziker | Jak wybrać gitarę
Logo muziker
Nie przegap najlepszych promocji. Aktywuj powiadomienia.
Włączyć