Orange RK50H-MKIII Rockerverb

Wzmacniacze lampowe | Kod produktu: RK50H-mk3 | ID: 222500

5 995 zł

Dostępny na magazynie 1 szt
Transport gratis
489 punktów
Wysyłka 23-04-2019

Zostanie dostarczony 26-04-2019

Orange RK50H-MKIII Rockerverb

Rockerverb 50 MK3 wzmacniacze firmy Orange powoli stają się obiektem wyznań high-gainowych wyjadaczy, a ich charakterystyczna, niezmienna od lat 60 konstrukcja i soczyste brzmienie skutecznie przyciągają coraz większe rzesze muzyków. Pierwsze co ciśnie się na usta to stwierdzenie, że head jest ciężki. Nie tylko pod względem brzmienia, lecz także samej wagi fizycznej - mamy tutaj do noszenia ponad dwadzieścia kilogramów. Głowa wykonana jest na metalowej podstawie wsuniętej w grubą, 3-centymetrową sklejkową obudowę - o standardowych już dla Orange wymiarach 27 x 55 x 28 cm - pokrytą pomarańczowym tolexem.

W tej wersji wzmacniacza producent zrezygnował z opisów nad potencjometrami, a zastosował klasyczne symbole graficzne - jak ponad 40 lat temu. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane, lecz po chwili łatwo można stwierdzić, która gałka odpowiada za wybrany parametr. Potencjometry zastosowane w nowym Rockerverb’ie są skokowe - możliwe jest ich ustawienie w 20 pozycjach. Czy jest to plus, czy minus - o tym z pewnością powinien stwierdzić każdy z osobna. Moje zdanie co do tego jest raczej neutralne - w żadnym stopniu mi to nie przeszkadza, a wręcz może ułatwić zapamiętywanie swoich ustawień.

50-watowa głowa oferuje dwa tryby pracy - HALF (połowa mocy - 25 w) oraz FULL - pełna moc wybierane za pomocą przełącznika umieszczonego na przednim panelu wzmacniacza, którego przełączenie powoduje również wyjście z trybu STANDBY. Konstrukcja oparta jest na 6 lampach preampu (4 x ECC83 & 2 x ECC81) oraz dwóch EL34 na końcówce mocy. Nowością w tej wersji jest wbudowany ATTENUATOR pozwalający wysterować lampy i uzyskać świetne brzmienie na małych głośnościach bez odpadania tynku ze ścian… Działa on nieco na odwrót - czyli kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara zmniejszamy moc wzmacniacza. Dobrze o tym pamiętać, żeby przypadkowo nie narazić się na uszkodzenie słuchu. Obok znajdziemy gałkę odpowiedzialną za pogłos sprężynowy.

Jak każdy wzmacniacz z serii Rockerverb także i ten oferuje dwa kanały. Ten mniej rozbudowany został zaprojektowany jako kanał czysty. Oferuje on regulację tonów wysokich, niskich oraz głośności. Drugi kanał możemy kształtować potencjometrem czułości (GAIN), głośności oraz trójstopniowym korektorem barwy. Na tylnym panelu znajdziemy trzy wyjścia kolumnowe - dwa 8-omowe i jedno 16. Następne w kolejce są gniazda przełączników nożnych od attenuatora, pogłosu oraz kanałów. Do tego na pokładzie znajdziemy także buforowaną lampowo pętlę efektów.

Przekręcenie każdego z potencjometrów o jedną pozycję diametralnie zmienia nasze brzmienie. Nowoczesne czy vintage’owe klimaty nie są tutaj problemem, można ukręcić dosłownie wszystko i bardzo dokładnie dostosować wzmacniacz do indywidualnych potrzeb. Warto wspomnieć o pogłosie, który w poprzednich wersjach Rockerverbów był mocno średni. W przypadku MKIII producent bardzo nas zaskoczył montując świetnie brzmiący reverb sprężynowy - jest raczej subtelny, dodaje „smaczku” i nie zamula brzmienia nawet przy jego maksymalnym ustawieniu.

Rockerverb = "uniwersalność". Z pewnością świetnie odnajdzie się we wszystkich gatunkach muzycznych, a dzięki mnogości ustawień możemy jednocześnie posiadać nawet dwa czyste lub przesterowane kanały. Głośny, nie straszne mu duże sceny, a także doskonały do domowego grania dzięki wbudowanej regulacji mocy. Orange nadal pozostaje tym samym Orange jakim był ponad 40 lat temu, a dodając coś nowego zawsze robi to dobrze i z vintage’owym charakterem."

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: 27 x 55 x 28 cm
Waga: ok. 20 kg
Wersja kolorystyczna: Pomarańczowy
Moc: 50W (z redukcją do 25W) - dostępna jest także wersja 100-Watowa
Lampy: Preamp: 4x ECC83/12AX7 & 2x ECC81/12AT7, Poweramp: 2x EL34
Kanały: 1 - clean (treble, bass, volume), 2 - dirty (volume, treble, mid, bass, gain)
Wyjścia głośnikowe: 2x 8 Ohm 1x 16 Ohm
Footswitch: attenuator, reverb, channel
Inne: attenuator, reverb sprężynowy, pętla efektów 

Ocena całkowita oparta o 0 recenzjach uzytkownika:

0

Posiadasz ten Orange RK50H-MKIII Rockerverb , albo miałeś okazję używać produktu?

Transport gratis od 259 zł
Gwarancja ceny
Wymiana towaru
Własny serwis
Profesjonalne wsparcie
© 2004-2019 Muziker | Orange RK50H-MKIII Rockerverb