Taylor Guitars 314ce Grand Auditorium Acoustic Electric with Cutaway

Pozostałe gitary z elektroniką | Kod produktu: TY-314ce | ID: 214954

Wspominamy

Ten produkt nie jest produkowany lub nie jest częścią naszej oferty.
Szukasz alternatywy?

800 703 085 Napisz do nas

Taylor Guitars 314ce Grand Auditorium Acoustic Electric with Cutaway

Gitara elektroakustyczna, marki Taylor, z serii 300, i typem korpusu Grand Auditorium z wycięciem/Cutaway. Tył oraz boczki są wykonane z litego drewna mahoniu afrykańskiego. Korpus ożyłkowany jest estetycznym, białym, plastikowym bindingiem. Płyta wierzchnia to lite drewno, jakim jest świerk sitkajski, zapowiada świetne rezultaty brzmieniowe. W odróżnieniu od tyłu i boków, które są matowe, płyta wierzchnia wykończona jest na wysoki połysk. W pobliżu otworu rezonansowego znajdziemy ochronną płytkę o charakterystycznym dla firmy Taylor kształcie. Mostek został wykonany z hebanu i wyposażony w podstawek z doskonałego tworzywa Tusq.

Gryf zrobiono z tropikalnego mahoniu amerykańskiego i złożony jest on z trzech części (posiada doklejoną stopkę i główkę). Sposób zamocowania gryfu jest dość oryginalny i stanowi patent firmy Taylor. Jest przykręcony do korpusu za pomocą śrub, jest jednak tak dokładnie wpasowany, że wygląda jak wklejony. Specjalna konstrukcja gryfu i kieszeni powoduje, że w przyszłości nie doświadczymy tzw. "garbu" w okolicach 14 progu. W większości modeli gitar akustycznych gryf posiada sporą grubość, ale tylko do momentu połączenia z korpusem. Od krawędzi korpusu biegnie już tylko sama, cienka podstrunnica, która następnie przyklejona jest do płyty wierzchniej. W instrumentach Taylora gryf zbrojony jest na całej swojej długości (jak w gitarach elektrycznych). Wykonana jest także kieszeń w korpusie, której długość równa jest długości biegnącego przez płytę wierzchnią gryfu. Po skręceniu gryfu z korpusem podstrunnica nie ma bezpośredniego kontaktu z płytą wierzchnią, niezależnie więc od pracy topu i ewentualnych deformacji gryf pozostaje zawsze prosty. Podstrunnica zrobiona jest z hebanu i posiada 20 progów typu Medium. Progi są świetnie wykonane - idealnie wypolerowane i wykończone na końcach.

Gitara Taylor 314CE posiada pręt do regulacji krzywizny gryfu z nakrętką zlokalizowaną na główce. Dostęp do niej został zakryty palisandrową płytką. Główka posiada chromowane, zamknięte klucze w układzie po 3 na stronę, które pracują płynnie i bez luzów. Kilka słów należy powiedzieć także o siodełku szyjki. Wykonane z tego samego tworzywa (Tusq) jak podstawek, jest idealnie wpasowane w szyjkę i - co najważniejsze - perfekcyjnie nacięte, co powoduje, że struny zawieszone są w idealnym odstępie od pierwszego progu. Gitara posiada układ elektryczny nazwany Taylor Expression System™. Składa się on z przetwornika piezo, umieszczonego pod podstawkiem, oraz preampu. Preamp składa się z trzech potencjometrów - głośności, basu i sopranu. Dodatkowo wyposażono go w przełącznik zmiany fazy, do którego dostęp mamy przez otwór rezonansowy gitary. Sam preamp montowany jest stosunkowo mało inwazyjną metodą (w boku gitary wywiercone są jedynie trzy niewielkie otworki na potencjometry). Dzięki temu uniknięto wycinania dużego otworu, który nie pozostaje obojętny na brzmienie gitary. Układ elektroniki zasilany jest baterią 9V, którą montujemy w specjalnym module połączonym z gniazdem wyjściowym i zaczepem na pasek. Jest to następne rozwiązanie pozwalające uniknąć niepożądanego wycinania dużych otworów w pudle rezonansowym.

Gitara dostarczana jest z fabrycznie założonymi, doskonałymi strunami firmy Elixir. Z pewnością przyczynia się to do tego, że instrument bardzo dobrze stroi nawet w wysokich pozycjach. Każdy, kto kiedykolwiek grał na gitarach tej firmy, wie, że oferują one specyficzne brzmienie, określane często jako nowoczesne, z przewagą wysokiego pasma. Brzmienie jest bardzo przestrzenne i szerokie, z niesamowitą wręcz dynamiką. Wysokie tony to domena Taylorów - w tym egzemplarzu są one dobrze zarysowane, ale nie za ostre. Podczas gry palcami brzmią krystalicznie czysto, a podczas używania kostki dodają do akordów powietrza. Doskonale brzmi także środek pasma, co powoduje, że gitara jest nadspodziewanie głośna jak na swoje gabaryty. Podczas gry solowej każdy dźwięk posiada dużą energię i siłę przebicia. Na uwagę zasługuje też naprawdę imponująca selektywność przy grze akordowej palcami. Częstotliwości nie zlewają się, mamy wrażenie świetnej czytelności poszczególnych dźwięków.

Zastosowanie do budowy płyty wierzchniej świerku sitkajskiego spowodowało, że gitara bez problemu radzi sobie z mocnym atakiem twardej kostki. Nawet podczas bardzo mocnego kostkowania odnosi się wrażenie, że instrument może zagrać jeszcze głośniej, z jeszcze większą dynamiką. Lekki niedosyt wzbudzają tylko tony niskie. Jak na konstrukcję Grand Auditorium, z wycięciem (cutaway), 314CE ma bardzo zrównoważony bas. Oscyluje on gdzieś w okolicy najniższego środka i raczej może nie zadowolić osoby szukające mocnego uderzenia strun basowych. Trzeba jednak powiedzieć, że ogólne brzmienie instrumentu jest bardzo zbalansowane, co jest wartością poszukiwaną i nieczęsto spotykaną nawet wśród droższych instrumentów.

Elektronika, to uproszczona wersja słynnego ES System. Brzmienie przetwornika piezo jest charakterystyczne dla tego typu pickupów - płaskie i zapiaszczone w górze pasma. Preamp z podwójną regulacją barwy dźwięku zapewnia co prawda swobodną i nieskomplikowaną ingerencję w brzmienie, emituje jednak dość sporo szumów. Dobrym pomysłem jest zamontowanie przełącznika fazy. Działa doskonale, pozwalając w jednej chwili wyeliminować pojawiające się na scenie sprzężenie. Zamontowano go wewnątrz instrumentu. Pojawienie się sprzężenia wymusza szybką reakcję - sięganie przez otwór rezonansowy do wnętrza gitary nie jest zbyt proste ani szybkie, co znacznie obniża funkcjonalność tego rozwiązania.

Gitara elektroakustyczna 6-strunowa Grand Auditorium
- płyta wierzchnia: lity świerk sitka
- boczki i płyta spodnia: lity mahoń afrykański
- gryf: tropikalny mahoń amerykański
- mostek: heban
- podstrunnica: heban
- menzura: 25 1/2 cala
- liczba progów: 20
- siodełko i podstawek: TUSQ
- klucze: chromowane Taylor
- ożebrowanie: Scalloped, X-Brace
- lakier: top - wysoki połysk; boczki i spód - mat
- kolory lakieru: natural
- struny: Elixir® w technologii NANOWEB®
- cutaway: Venetian
- elektronika: Taylor Expression System™
- futerał: Taylor Hardshell   

Gitary marki Taylor znajdziesz w punkcie sprzedaży: Aupark Bratislava
Strona producenta: Taylor Guitars

Parametry i specyfikacje

Kraj pochodzenia

USA

Ocena całkowita oparta o 1 recenzji użytkownika:

5

Posiadasz ten Taylor Guitars 314ce Grand Auditorium Acoustic Electric with Cutaway , albo miałeś okazję używać produktu?

Brane G.

Jakość wykonania

Właściwości

Stosunek cena/jakość

Wrażenie ogólne

Data
02-12-2016

Kitara je "KOS" - vrhunski izdelek, ki kar vabi k vsakodnevni uporabi. Ima izredno lep, poslušljiv zvok in jo je zelo lepo igrati. Povedano drugače - je vredna svojega denarja.

© 2004-2020 Muziker | Taylor Guitars 314ce Grand Auditorium Acoustic Electric with Cutaway
Logo muziker
Nie przegap najlepszych promocji. Aktywuj powiadomienia.
Włączyć