Roland JD-XA

Syntezatory | Kod produktu: 916426 | ID: 916426

Dostępne również jako nowy produkt od 7 200 zł

6 453 zł

7 200 zł

Przy zakupie oszczędzisz 747 zł
13h50m
Dostępny na magazynie 1 szt
Transport gratis
Wysyłka 22-07-2019

Zostanie dostarczony 25-07-2019

Roland JD-XA

Mało używany towar bez uszkodzenia, ze skróconą gwarancją 21 miesięcy

JD-XA to unikalny syntezator łączący analogowe ciepło i cyfrową wszechstronność w jednym super kreatywnym i bezkompromisowym instrumencie. Po pierwsze mamy tu cztery w pełni analogowe partie z prawdziwymi analogowymi filtrami i wyjściem sygnału czystego. Dalej są cztery partie cyfrowe z syntezą Roland SuperNATURAL, plus olbrzymi wybór efektów. Silniki JD-XA można używać niezależnie lub interaktywnie, co daje niesłychanie elastyczną platformę do tworzenia brzmień, do pracy studyjnej i do występów live. Zastosuj analogowe i cyfrowe partie obok siebie, układaj z nich brzmienia i kształtuj cyfrowo lub poprzez filtry analogowe, aby tworzyć nowe dźwięki. Z JD-XA możesz zapomnieć o analogowości lub cyfrowości -po prostu zamknij oczy, wyobraź sobie nowe brzmienia i zacznij tworzyć muzykę.

Parametry i specyfikacje

Liczba klawiszy

49

Polifonia

64

Liczba dźwięków

128

Wejścia

Sustain Pedal, 2x Pedal, Line Jack 6,3 mm TS, Balanced XLR/TRS kombi

Wyjścia

Headphone Jack 6,3 mm TRS, 2x Line Jack 6,3 mm TRS, Dry OUT Jack 6,3 mm TS, CV/Gate OUT Jack 3,5 mm TS

Sequencer

Tak

Zasilany z baterii

Nie

Kraj pochodzenia

Chiny

Waga

6,5 kg

Akcesoria w zestawie

Adapter, Manual

USB MIDI

Tak

USB to Device

Tak

USB to Host

Tak

Klawiatura

Touch Sensitive with Aftertouch

Wielkość klawiszy

Standard

• Zaawansowany syntezator z niezależnymi silnikami brzmień analogowych i cyfrowych
• Dyskretny silnik syntezatora anlogowego (cztery części) z 2 x OSC, Filter, Amp, 4 x Env (2 x Pitch, Filter, Amp), a takż 2 x LFO na głos plus wyjście Analog Dry Out dla czystego sygnału Sekcja filtra analogowego posiada filtry 4-Pole, transistor-ladder, oraz wielo-trybowy (LPF/HPF/BPF) z niespotykanie płynnymi, naturalnymi zmianami brzmienia w odpowiedni na ruch pokręteł
• Sekcja OSC zawiera Cross Mod, Ring Mod, a także OSC Sync, z czego wszystkie moga być użyte równocześnie
• Prędkość LFO pokrywa szeroki zakres od ultra-wolnego aż po ulta-szybkie
• Wyjątkowo krótki czas ataku obwiedni
• Wbudowana odzielna sekcja cyfrowa z silnikiem brzmień SuperNATURAL (cztery części, 64 głosy) kompatybilna z bibliotekami brzmień dla INTEGRA-7 z portalu Roland Axial
• Partie cyfrowe mogą być przepuszczane przez sekcję filtra analogowego dla ocieplenia i zwiększenia organiczności dźwięku
• Zaawansowane efekty z MFX dla każdej partii plus pięć efektów systemowych (Reverb, TFX1, TFX2, Delay oraz Master EQ)
• Elastyczne opcje routingu dla poszerzenia możliwości kreowania brzmienia
• Intuicyjny 16-ścieżkowy pattern sequencer (8 ścieżek dla wewnętrznych części I 8 dla zewnętrznych) dla szybkiego tworzenia utworów i pętli
• Pokładowe interfejsy USB, MIDI oraz CV/GATE plus elastyczna kontrola MIDI zapewniają zastosowanie JD-XA jako idealne centrum muzyczne podczas występów na żywo i przy produkcji muzyki
• Wejście Mic umożliwia modulowanie dźwięku syntezatora za pomocą głosu oraz wykożystanie fukncji Vocoder
• Wiele podświetlanych gałek i suwaków, kontrolerów dla błyskawicznego kształtowania dźwięku

Silnik Analogowy
Każda z czterech parti analogowych w JD-XA posiada dwa oscylatory razem z sekcjami filtra i wzmacniacza i czterema obwiedniami, które cechuje niesamowicie szybki atak i czas reakcji. Dodatkowo dwa super płynnie działające LFO, z zakresem od ultra-wolnego do ultra-szybkiego. Zacznij tworzyć brzmienie od nowa lub skonfiguruj JD-XA jako ośmio oscylatorową, czysto analogową wersję legendarnej fali Supersaw. Albo użyj trybu Poly Stack dla ciepłych, organicznych cztero głosowych akordów. Jak już posiadasz taki zabójczy dźwięk analogowy to przepuść go bezpośrednio do dedykowanego wyjścia czystego sygnału lub wyślij na wbudowane efekty cyfrowe dla dalszego eksperymentowania w sztuce tworzenia brzmień.

Silnik cyfrowy
JD-XA nie jest zwykłym klasycznym analogiem-jest także wyposażony w kompletnie oddzielony silnik cyfrowej syntezy z czterema partiami i 64-głosową polifonią , zasilany technologią SuperNATURAL. Dzięki temu możesz grać najbardziej ekspresyjnymi i naturalnymi brzmieniami jakie kiedykolwiek były dostępne, ponieważ JD-XA jest kompatybilny z silnikiem brzmień z modułu INTEGRA-7, ulubieńcem najlepszych producentów, kompozytorów i twórców brzmień.  I jeśli potrzebujesz trochę nowej inspiracji, odwiedź stronę Roland Axial i pobierz najnowsze brzmienia od najlepszych programistów i wejdź w najlepsze brzmienia przygotowane dla różnych gatunków.  

Analog i cyfra pracują razem
Dzięki unikalnej konstrukcji łączącej dwa światy, JD-XA posiada bardzo unikalne podejście do syntezy. Możesz połączyć silniki jeśli chcesz, ale możesz też użyć je kompletnie niezależnie, co daje naprawdę dwa syntezatory w jednym. Dodatkowo silniki analogowy i cyfrowy mogą współpracować interaktywnie na wiele kreatywnych sposobów. Dla przykładu brzmienie cyfrowe może przechodzić przez filtr analogowy, albo może być zastosowane jako źródło dla funkcji Cross Mod i Ring Mod w sekcji analogowej. Jeśli masz wielkie pomysły podczas tworzenia brzmień, wtedy potrzebujesz potężny i elastyczny syntezator jakim jest JD-XA.

Płynne, ciepłe analogowe filtry
W sekcji analogowej JD-XA są w 100 procentach analogowe filtry dodające organiczności, ciepła i ruchu. Są tu klasyczne filtry 4-pole, drabinka tranzystorowa z ostrzejszą charakterystyką i filtr wielotrybowy dla podstawowych zastosowań jak LPF, HPF i BPF. Dzięki kompletnie nowym obwodom, rezonans filtra wielotrybowego jest unikalnie agresywny dając brzmieniu świetny charakter.  Ponieważ filtry te są kompletnie analogowe dostajesz płynną reakcję na ruchy gałek, bez żadnych kroków lub niechcianych zniekształceń.  

Potężne efekty na każdą sytuację
Jeśli chodzi o efekty, JD-XA jest naprawdę dobrze przygotowany do obróbki dowolnego brzmienia. Każda partia analogowa i cyfrowa posiada potężny i uniwersalny procesor MFX, który oferuje 67 różnych typów efektów, w tym wysoko ceniony Bit Crusher. Podstawowe efekty są także dostępne jako pięć systemowych procesorów efektów jak reverb, delay i master EQ plus dwa procesory TFX, a każdy z 29 typami efektów.

16-Ścieżkowy Pattern Sequencer z nagrywaniem w czasie rzeczywistym i krokowo
Mając całą moc brzmieniową pod ręką z pewnością chciałbyś tworzyć muzykę od razu. Aby twoja kreatywność mogła przepływać, JD-XA wyposażono w kompletny sequencer 16-ścieżkowy z 8 ścieżkami dla partii wewnętrznych i 8  ścieżkami dla źródeł zewnętrznych, umożliwiając szybkie i intuicyjne tworzenie sekwencji i pętli. Wykorzystaj nagrywanie w czasie rzeczywistym lub twórz przebiegi w stylu old-school. Jakkolwiek wolisz pracować, ten senquencer zaprojektowano tak, abyś był stale podłączony do swojej muzyki -JD-XA jest stworzony dla inspiracji, nie do jej przerywania.

Potężne możliwości routingu i szybkie sterowanie
Bez kontroli moc jest niczym, zatem interfejs JD-XA zbudowany jest wokół silników syntezy dźwięku. Klawiatura czuła dynamicznie reaguje na docisk, oprócz niej dostępne są różne podświetlane suwaki i pokręteła, a także koło modulacji do kształtowania brzmienia.  Na pokładzie są też elastyczne możliwości routingu sygnału, dzięki systemowi wysyłania pojedynczego źródła modulacji do czterech celów. Dodatkowo możesz kontrolować zewnętrzne moduły lub wtyczki DAW poprzez MIDI, USB i CV/GATE, co zamienia ten syntezator w serce scenicznego lub studyjnego setupu. Jeśli możesz sobie to wyobrazić, to raczej też to wykonasz na JD-XA.

Szerokie możliwości modulowania głosu w tym pokładowy  Vocoder
Wejście mic w JD-XA daje dodatkowy wymiar twojej muzyce. Początkujący mogą używać mikrofonu jako źródło modulacji do kontrolowania odcięcia filtra, Cross Mod lub innych parametrów za pomocą głosu. Alternatywnie można ustawić brzmienie Vocoder lub prosto dodać profesjonalnej klasy pogłosu dzięki dedykowanemu procesorowi pogłosowemu. Kiedy chcesz mówić, śpiewać lub syntezować głos po prostu podłącz mikrofon do JD-XA.

Interfejs USB i wyjścia CV/GATE do kontrolowania analogowego sprzętu
JD-XA wyposażony jest we wbudowany interfejs USB audio/MIDI do pracy z ulubionym DAW. Są tu dwa wyjścia CV/GATE, umożliwiające współpracę z popularnymi instrumentami CV/GATE. Twoje analogowe lub modularne syntezatory mogą być bezpośrednio kontrolowane z klawiatury JD-XA lub pattern sequencera, lub z twojego DAW kiedy JD-XA jest zintegrowany z komputerowym środowiskiem muzycznym poprzez USB. 

Mówią, że nic nie jest za darmo. Ale nigdy temu niewierz, ponieważ masz naprawdę dostawę za darmo, przy zakupie powyżej 259zł.

Znalazłeś lepszą cenę niż u nas? Czy to prawda? Prześlij nam link, a my natychmiast obniżymy cenę.

Chcemy oferować towary w najlepszych możliwych cenach. Dowiedz się więcej

Nie wiemy, czy istnieje życie po życiu, ale życie po zakupach tak. Możesz zwrócić towar bez podania dowodu do 30 dni.

Nie pytamy o nic, my tylko towar szybko wymieniamy lub zwracamy pieniądze. Ty decydujesz. Dowiedz się więcej

Nawet najlepsze produkty mogą czasami mieć problem. To irytujące.

Z nami jednak możesz być pewien, że usuniemy problem szybko i profesjonalnie. Posiadamy własny serwis, który podejmuje wszystkie naprawy jako wyzwanie.

Witam. Nie jestem robotem, ale żyjącą osobą i mam odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące życia, kosmosu i naszego asortymentu.

Napisz do mnie e-mail, czat lub po prostu zadzwoń, porozmawiamy i na pewno Ci doradzę.

Bezpłatna infolinia (Po - Pi 9:00 - 17:00) :
800 703 085

Email:
polska@muziker.com

Kontakty

© 2004-2019 Muziker | Roland JD-XA (B-Stock) #916426
Logo muziker
Nie przegap najlepszych promocji. Aktywuj powiadomienia.
Włączyć