Kawai ES100B Portable Digital Piano

Stage piana | Kod produktu: ES100B | ID: 214933

Wspominamy

Ten produkt nie jest produkowany lub nie jest częścią naszej oferty.
Szukasz alternatywy?

800 703 085 Napisz do nas

Kawai ES100B Portable Digital Piano

Kawai wkracza z ES100, dając nam porządną klawiaturę z 19 brzmieniami, 100 rytmami oraz wieloma możliwościami edycyjnymi. Technologia AHA IV Action o polifonii 192 (dla porównania Yamaha seria P, Arius – 128 oprócz P-255, Casio seria PXA – 128), więc na dzień dobry duży plus dla Kawai. Zastosowano w tej klawiaturze progresywny system młotkowy, tzn. klawisze basów są najcięższe. Im wyżej tym mniejsza siła jest potrzebna do wydobywania najgłośniejszych dźwięków. System ten bardzo dobrze imituje odczucie gry jak na akustycznym instrumencie. Klawiatura wykonana została bardzo solidnie i pewny jestem, że jest to instrument, który posłuży nam baaaardzo długo. Dosyć ciężka, ale o to chodzi. Ma nam zapewniać odczucia klasycznej klawiatury i spełnia tę funkcję całkiem nieźle. Dzięki swojej odpowiedniej wadze jest bardzo dobra do ćwiczenia palców.

Fajną rzeczą jest dodany odgłos przyciskanego i puszczanego pedału oraz młotków. Jest to miły, subtelny dodatek, który trochę bardziej pomaga się wczuć w ES100 jako instrument klasyczny. W tym miejscu wspomnę o bardzo ważnej kwestii, czyli kontrolerze nożnym. Często producenci tańszych instrumentów zapominają jak bardzo wpływa on na ogólną jakość gry. Albo w ogóle nie ma i trzeba dokupić, albo dorzucają plastikowe badziewie. Kawai natomiast dodało do zestawu warty pedał, który jest fantastyczny. Ciężki, solidnie wykonany z metalową nóżką. Dzięki swej wadze i dwóm paskom z gumy nie tańczy pod naszą stopą. Wielkie brawa za ten ruch.

Producent dał nam do dyspozycji 19 brzmień podzielonych na trzy grupy: Piano, E.Piano/Organ, Other. Są dwie możliwości ich wyboru. Pierwsza – naciskamy odpowiednią ilość razy jeden z 3 przycisków - Piano, E.Piano/Organ, Other. Druga jest o wiele szybsza, ale wymaga zapamiętania kombinacji przycisku funkcyjnego z klawiszem. Służą nam do tego klawisze od A-1 do A0 (szczegóły skrótów i oznaczeń klawiszy znajdują się w załączonej instrukcji obsługi). Oprócz opisu w instrukcji właściciel instrumentu dostaje ściągawkę z opisem wszystkich skrótów.

Mamy możliwość łączenia tych brzmień w tzw Dual, czyli dwa naraz warstwowo. Co ciekawe jest też opcja balansowania ich głośności względem siebie. Taki wybór przeważnie dostępny jest w bardziej zaawansowanych instrumentach. Jest też tryb – Split, który dzieli nam klawiaturę na połowę, czyli dwa dowolne brzmienia w lewej i prawej części klawiatury. Tu również mamy władzę nad balansem głośności.

Standardowo jest metronom ale również Kawai dorzuciło proste pętle perkusyjne. Jest ich aż 100 w różnych gatunkach muzycznych. Bardzo dobre urozmaicenie podczas ćwiczeń. Wracając do metronomu, możemy ustawić jego tempo, metrum oraz głośność. Mamy do dyspozycji trzy różne pogłosy – Room, Small Hall, Concert Hall. Również kilka innych parametrów do edycji takich jak – damper rezonance (rezonans tłumika), voicing („głębokość” brzmienia), fall-back noise (odgłos puszczania klawisza), damper noise (odgłos pedału), transpose, brilliance (jasność brzmienia), touch (dynamika klawiatury), tuning, temperament. Naprawdę sporo dodatków, które pozwoli nam ustawić dźwięk według naszych upodobań.

Ciekawą funkcją jest opcja Speakers On/Off. Dzieki niej możemy wybrać czy wbudowane głośniki mają być odcięte gdy podłączymy słuchawki. Kolejne udogodnienie dzięki, któremu zaoszczędzimy trochę prądu to funkcja Auto Power OFF. Instrument sam się wyłącza po jakimś czasie bezczynności. Rzadko spotykane a bardzo przydatne rozwiązanie. Możemy ustawić na 30, 60, 120 minut lub wyłączyć tą opcję.

ES100 posiada prosty rejestrator z pamięcią na trzy utwory oraz wbudowany zestaw lekcji. Lekcje mamy podzielone na trzy części. W każdej jest ok 10 ćwiczeń/utworów. Zestawy te nie są wymyślone przez sztab Kawaii. Sygnowane są autorstwem – Alfred's Basic Piano Library (www.alfred.com). Niestety podręcznik nie jest dostarczany z instrumentem, więc w razie czego, nuty można nabyć za pośrednictwem tej strony. W ćwiczeniach tych możemy zmieniać tempo oraz wybierać czy chcemy trenować lewą, prawą rękę czy obie.

Panel tylny / Złącza
Tutaj standardowo ale wystarczająco. Dwa wyjścia słuchawkowe dla ucznia i nauczyciela, które są równocześnie wyjściami audio. Z tyłu natomiast gniazdo zasilania, MIDI IN/OUT oraz JACK pod pedał sustain. Martwi trochę brak wyjścia USB, na którym moglibyśmy zapisywać nasze dokonania ale w jakimś stopniu rekompensuje nam to gniazdo MIDI choć interfejs musimy sobie dokupić sami. Głośniki 2 x 7W Na potrzeby domowe zdecydowanie wystarczy. Do tego dochodzą opcje podbicia głośności poprzez wspomniane wcześniej możliwości edycyjne.

Specyfikacja technicza KAWAI ES100:
•Klawiatura: 88 ważonych klawiszy
•Mechanika: Advanced Hammer Action IV-F (AHA IV-F)
•Źródło dźwięku: Harmonic Imaging™ (HI)
•Brzmienia: Concert Grand, Concert Grand 2, Studio Grand, Studio Grand 2, Mellow Grand, Mellow Grand 2, Modern Piano, Rock Piano, Classic E.Piano, 60’s E.Piano, Modern E.Piano, Jazz Organ, Church Organ, Inne (6)
•Polifonia: 192
•Pogłosy: Room, Small Hall, Concert Hall, Off
•Nagrywanie: 3 utwory - max 15000 nut
•Ustawienia: Damper Resonance, Voicing, Fall-back Noise,
Damper Noise, Brilliance, Table EQ.
•Utwory demo: 12 utworów
•Funkcje lekcji: Alfred’s Basic Piano 1A/1B, Burgmüller 25 (Opus 100)
•Inne funkcje: Transpose, Tuning, Temperament, Speakers On/Off , User Memory, Factory Reset, Auto Power Off
•Metronom: 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8, 7/8, 9/8, 12/8, 100 rytmów
•Gniazda: MIDI (IN/OUT), Pedał (dla F-10H), Słuchawki x 2
•Głośniki: 8 x 12 cm x 2
•Moc wyjściowa: 7 W x 2
•Pedały: Damper (z funkcją półpedału)
•Wymiary: 131,2cm x 28,6cm x 14,5cm
•Kolor wykończenia Black
•Waga: 15kg.

Parametry i specyfikacje

Kraj pochodzenia

Chiny

Ocena całkowita oparta o 3 recenzjach uzytkownika:

4,71

Posiadasz ten Kawai ES100B Portable Digital Piano , albo miałeś okazję używać produktu?

Kajetan B.

Jakość wykonania

Właściwości

Stosunek cena/jakość

Wrażenie ogólne

Data
19-10-2016

Miriam K.

Jakość wykonania

Właściwości

Stosunek cena/jakość

Wrażenie ogólne

Data
14-04-2016

Naprawdę dobry sprzęt i to w bardzo dobrej cenie. Pedał w komplecie, też porządny. Nie ma może ogromnej ilości "bajerów", ale nie to było dla mnie istotne. Polecam gorąco

Zoltán G.

Jakość wykonania

Właściwości

Stosunek cena/jakość

Wrażenie ogólne

Data
05-01-2015

A termékkel és a szállítással maximálisan elégedett vagyok. Egyetlen hiányosság, amit magam pótoltam: nem volt hozzá magyar nyelvű kezelési utasítás . Idegen nyelvet nem tudó vevőnek ez nagyon hiányozhat...

© 2004-2020 Muziker | Kawai ES100B Portable Digital Piano
Logo muziker
Nie przegap najlepszych promocji. Aktywuj powiadomienia.
Włączyć